ÇOCUK DANSLARI

ÇOCUK DANSLARI

Çocuk Dansları Gelişime Katkı Sağlıyor!

Dans; genç yaşlı hemen herkes için eğlenceli ve hareketli bir aktivitedir. Genel anlamda boş zamanların değerlendirilmesi için tercih edilen dans; çocuk dansları söz konusu olduğunda adeta boyut değiştirir. Çocukların hem zihinsel hem de fiziksel gelişimi için büyük önem taşıyan bir aktivite olarak değerlendirilen dans DEsanat ile ayağınıza geliyor!

DEsanat olarak yetenekli ve çocuk gelişimi konusunda bilgili eğitmenlerimizle çocuklara dans eğitimi verirken aynı zamanda geleceğin bilinçli birer bireyi olmaları için de çaba sarf ediyoruz. Öğrenirken eğlenme ve eğlenirken gelişme anlayışlarını temel ilkesi kabul eden eğitmenlerimizin çocuk dansları ile biricik yavrularımızı sağlayacakları faydaları sizler için derledik!

Çocuk Dansları Ne Tür Avantajlar Sağlar?

Pek çok insan çocukların dans eğitimlerine katılmasını bir boş zaman aktivitesi olarak görse de dans bundan çok daha fazlasıdır. Bu anlayıştan hareketle çocuk dansları ile çocukların elde edecekleri kazanımlar şu şekildedir.
Dans sayesinde fiziksel anlamda esnek, güçlü ve zarif özellikler kazanan çocuklar iskelet yapısında ortaya çıkacak sorunları çocuk yaşlarda bertaraf eder.

Dans eğitiminin doğrudan bir sonucu olan dengeli ve sağlıklı beslenme sayesinde çağın yaygın problemi olan obezite çocuklarda görülmez.
Okul ve aile dışında bir ortamda bulunan ve yepyeni insanlarla tanışan çocuklar çocuk dansları ile sosyalleşme ve grup olarak hareket etme özelliklerini pekiştirir.
Bir şeyleri başarabilme duygusunu kazanan çocuklar aynı zamanda sorumluluk ve tek başına ayakta kalabilme yönlerinden de çocuk dansları almayan çocuklara göre ön plana çıkar.

DEsanat Çocuk Dansları ile Fark Yaratıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı destekli DEsanat eğitim merkezinde 3-4 yaşlarından başlayarak her yaş grubundaki çocuklara dans eğitimi veriyoruz. Çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerinde büyük etkisi olan çocuk danslarına gereken hassasiyeti göstererek uzman eğitmenlerimizle işimizi severek icra ediyoruz. Dans konusunda profesyonelleşmek isteyen çocuklarımıza bütün deneyim ve tecrübelerimizi aktarırken danstan baleye geçiş yapmak isteyen çocuklarımıza da destek oluyoruz. Çocukların dansa ilk adımı atması ve bu uzun yolda başarılı bir şekilde ilerlemesi için DEsanat ekibi olarak bütün enerjimizi çocuklara harcıyoruz!