5 Ekim 2019 Okotango Konseri ve Milonga

Eki / 02

5 Ekim 2019 Okotango Konseri ve Milonga

By / admin / 0

Arjantin Tango müziğini, dansı ile bütünleştiren Türkiye’deki ilk performans topluluğu olan OKOTANGO konseri 5 Ekim Cumartesi günü DEsanat’ta. Konser sonrasında yine OKOTANGO’nun muhteşem performansı eşliğinde gerçekleşecek olan MİLONGA’ya tüm Arjantin Tango severleri bekliyoruz.

Okotango

OKOTANGO Quartet 2000 yılında Özdener Koyutürk tarafından kuruldu. Bu oluşumun temelinde, o güne kadar Türkiye’de milonga gecelerinde düzenli performans yapan ve yeterli repertuara sahip bir orkestranın bulunmayışı yatmaktadır. Bu sebeple OKOTANGO Quartet Arjantin Tango müziğini, dansı ile bütünleştiren, Türkiye’deki ilk performans topluluğudur.

2000’li yılların başında İstanbul’un en prestijli tango mekânlarından Cafe Mimoza Cumartesi milongalarında düzenli olarak 200’den fazla performans segilemiş, böylelikle Türkiye’de sosyal tango dansçılarını hem canlı müzik ile tanıştırmıştır, hem de günümüze uzanan canlı müzikle dansetme arzusunu teşvik etmiştir.

Cafe Mimoza’nın kapanmasının ardından, 2006 yılından itibaren başta ülkemizin köklü tango mekanı Tangojean Tango Kulüp olmak üzere pek çok milonga organizasyonunda 700’den fazla performans ile istikrarlı bir grafik çizmektedir.

Türkiye’nin yanı sıra Orta Avrupa ve Rusya’da gerçekleştirdiği sayısız festival, konser, milonga ve gösteri eşlikleri ile yüksek bir repertuar çeşitliliği ve sahne deneyimine sahiptir.

Günümüzde grubun aktif üyeleri; Özdener KOYUTÜRK “Grup Lideri, Piyanist, Besteci ve Aranjör’dür. Grubun diğer üyeleri, Bandoneon’da Gustavo BATTİSTESSA, Keman’da Leyla GUSEYNOVA ve Kontrbas’ta Selahattin YAZICIOĞLU’dur.

admin

    Leave a reply