AÇIK BEYİN

Kas / 20

AÇIK BEYİN

By / admin / 0

“Çocuklar İçin Yaratıcı Drama (9-12 yaş)
Açık Beyin: “Oyun, gelişim ve büyümenin olmazsa olmazlarındandır. Çocukların hayatı incelemeye yönelik tutkuları oldukça güçlüdür. Hızlıca istedikleri bir şeyi oynamaya, bir şeyi yaparken başka bir eyleme geçmeye bayılırlar. Bunun nedenlerinden biri de onların içtenlikle giriştikleri oyunlardaki yaratıcılıklarıdır. Oyun, yaşama sevincinin dışa vurulması ve genç bir insanın ilerki yaşamının gerektirdiği uğraş ve eylemlerine bir hazırlıktır. Biz, bu hazırlık aşamasına Sinirbilim Temelli Yaratıcı Drama ile dokunarak oyun oynayacağız, oyun olmayan bir hedefe varmak için…”
AçıkBeyin

Açık Beyin: “Hepimiz çocuklarımıza büyüyünce ne olmak istediklerini sormuşuzdur: doktor, öğretmen, balerin, futbolcu, astronot… Ya biz ebeveynler çocuklarımız büyüdüğünde ne olmasını istiyoruz? Bu soruya aldığım en popüler cevabı paylaşmam gerekirse: “Mutlu olsun yeter!” Peki ya bizler çocuğumuz nasıl mutlu bir yetişkin olacağı hakkında yeterli görüye ve bilgiye sahip miyiz?
Gelin birlikte çocuklarımızın mizaç özelliklerinden yola çıkarak potansiyellerini ortaya koyabilmeleri için gerekli davranışları nasıl kazandırabileceğimiz üzerine keyifli bir atölye çalışması yapalım. Sizleri, çocuğunuzun 35 yaşının hayalini gözlerinizin önüne getirmenize yardımcı olacak, Avustuyalı Ebeveyn Eğitim Derneği Elternwerkstatt’ın lisanslı yöntemiyle tanışmak üzere 24 Kasım’da DE Sanat’a bekliyorum!”
AçıkBeyin
Açık Beyin: “Teknolojik araçların sınırsızca kullanıldığı günümüzde, çocukların da çok fazla sayıda dış uyarandan kendilerini çekip bedenleri ve duygularıyla bağ kuracak etkinliklere olan ihtiyacı artmıştır. Bu atölyedeki içerikler de bu ihtiyaçtan yola çıkarak tasarlanmıştır.
Mindfulness (bilinçli farkındalık) teknikleri ve yoga pozlarından yararlanılarak, çocuklara beden ve beş duyu farkındalığı sağlayan; dikkat arttırma, gözlem yapabilme, sabırlı olma, duyguları fark etme, yaratıcılık gibi beceriler kazandıran bir atölyedir.”
Açık Beyin
Açık Beyin: “Nörojenik Stres Yönetimi; Kronik stres ve travma sonucu sinir sisteminde uzun vadede birikmiş enerjiyi deşarj etmek üzerine bir uygulama.
Kişinin dengesini (homeostazis) bozmaya yönelik her türlü etkiye karşı bedende meydana gelen değişikliklerin tamamına stres diyoruz.
Hayatımız boyunca yaşadığımız aile içi çatışmalar, kariyer gelişimi ile ilgili sorunlar, aşırı iş yükü, okul hayatı, ev hayatı, rol karmaşası gibi durumlar karşısında bedenimizin derinliklerinden gelen ancak çeşitli nedenlerle gösteremediğimiz içgüdüsel savunma tepkilerimiz, sinir sistemimizde birikerek strese, küçük, büyük travmalara ve bunlara bağlı semptomlara neden olabiliyor.
Beklenilmeyen ve ani gelişen durumlarla karşılaştığımızda, otonom sinir sisteminde, savaş-kaç-don tepkileri ile müthiş bir enerji ortaya çıkar ve bu enerjinin beden tarafından boşaltılamadığı durumlarda kronik stres ve travma semptomları görülmeye başlar. Uyku ve yeme bozuklukları, kronik yorgunluk ve fiziksel ağrılar, sürekli endişe hali, öfke patlamaları, depresif ruh hali bu semptomlardan en yaygın olanlarıdır.
Nörojenik stres yönetimi, nefes egzersizleri ve bazı basit egzersizlerle birlikte, sinir sistemini uyararak organizmanın doğal olarak verdiği titreme ve seğirme yanıtlarının istemsiz bir şekilde ortaya çıkmasını ve sistemin nörojenik deşarjını sağlayan bir stres azaltma programıdır.”
Açık Beyin: “Eğlenceli, öğretici ve performans artırıcı bu programda harika egzersizler sizleri bekliyor. “FitBeyin Egzersizleri” içerisinde spor salonlarında rastladığınız türden koordinasyon hareketleri mevcut. Çoklu görevleri yerine getirme, aynı anda birden fazla kası kontrol etmek, baskı altında hızlı karar vermek yaptığımız antrenmanlardan sadece bir kaçı. Bu egzersizlerin amacı, fiziksel aktivite ve algı yolu ile beyin performansını arttırmaktır. Son derece eğlenceli ve mükemmel hareketlerden oluşmaktadır.
❖ Odaklanmayı, dikkati ve konsantrasyonu geliştirir
❖ Beden farkındalığını artırır ve motor becerileri geliştirir
❖ Çoklu görevler arasında dikkatinizi sürdürmenize yardımcı olur
❖ El ve göz koordinasyonu iyileşir
❖ Sağlıklı bir beyin için gerekli olan yeni beceriler edinmek ve yeni sinir (nöron) bağlantılarına sahip olma yetinize katkı sağlar
❖ Takım olarak hareket etmeyi geliştirir ve yardımlaşmayı artırır.
AçıkBeyin

Açık Beyin: “Hazırlanın!
Yaşamak zorunda olduğunuz tek yer olan vücudunuzla konuşacaksınız. İlk nefesinizden, son nefesinize kadar sizi taşıyan bu yegâne aracın işleyişini öğrenecek ve sağlıklı bir yaşam için gerekli olan dengeye ulaşacaksınız.

Ayaklardan başlayarak başımıza kadar uzanan bu yolculuğu bitirdiğimizde hayretler içinde kalacak ve vücudun konuştuğu dili anlamanın mutluluğunu yaşayacağız.

Her biri farklı özelliklere sahip 206 kemik, 600’ün üzerinde kas ve milyarlarca hücre görevini en iyi şekilde yerine getirirken tercihlerimizin bu düzeni nasıl etkilediğini öğreneceğiz. ❖ Yaşam tarzımız, alışkanlıklarımız
❖ Mesleğimiz
❖ Duygularımız
❖ Çevremiz
Vücudumuzu nasıl etkiliyor? Hepsi ve daha fazlası bu eğitimde.”
AçıkBeyin

Categories : Geçmiş Etkinlikler
admin

    Leave a reply