London College Of Music Yetkili Sınav Merkezi

May / 01

London College Of Music Yetkili Sınav Merkezi

By / admin / 0

London College of Music (LCM), 1887 yılından beri var olan, İngiltere’nin en geniş Müzik ve Performans Sanatları Enstitülerinden biridir. Kuruluşundan bu yana, dış ülkelerde de seviye ve diploma sınavları düzenlemektedir.

“London College of Music sertifikasına sahip kişiler uluslararası eğitim alma ve çalışma imkanlarına sahip olur. Ayrıca QFQUAL (Sertifika ve Diplomalar Uluslararası Akreditasyon Kurumu) tarafından denklik kabulü almıştır.”

LCM sertifika müfredatı, özel olarak hazırlanır. Eğitim için oluşturulan kitaplar her enstrüman için ayrı ayrı düzenlenir ve bu kitaplar doğrultusunda sınavlar yapılır ve kitapları olmayan bölümler için repertuar listesi ve sınav içerikleri vardır.

LCM Sertifika Programı, 8 seviyeli bir sınav sistemidir. Sertifika adayı, eğitmen yönlendirmeleri ile istediği seviyeden sınava girebilir. Sekizinci seviyeyi başarıyla tamamlayan öğrenci, London College of Music (LCM) sertifikası almaya hak kazanır ve dünyaca geçerli olan müzik lisesi mezunu olarak kabul edilir. Adayların bu seviyede elde edecekleri başarı, üniversiteye girişlerinde büyük önem arz etmektedir.

Categories : Müzik
Etiketler: ,
admin