Müge Ünal
 • Müge Ünal

  Müge Ünal

  Teach : TİYATRO


  1985 yılı İstanbul doğumlu Müge Ünal, tiyatroya Kara Tiyatro’da çocuk oyununda seslendirme ve kukla oynatma ile başladı.

   

  Daha sonraları Aytekin Özen’in yönetmenliğinde ödenekli olarak Yunus Emre K.M.’de sahnelenen “Susmayan Nefes” ve Hava Harp Okulu’nda sahnelenen “Tozlu Çizmeler” tiyatro oyunlarında rol aldı. 2008- 2009 yılları arasında Ataköy İspirtohane’de Yarı-zamanlı Konservatuar ses eğitimi (TSM) aldı. Aynı yıllarda TRT2’de, Yunus Emre K.M.’de, Şükrü Balcı Polis Evi’nde ve Cem Karaca K.M.’de TSM konserleri ile Kültür Üniversitesi’nde “Tasavvuf Müziği” Konseri’nde koroda sahne aldı. 2009 yılında Beykent Üniversitesi’nde başlayan lisans eğitimini, Maltepe Oyunculuk bölümünden 2014 yılında yüksek onur derecesiyle mezun olarak tamamladı. Lisans eğitimi sırasında ise “Kırık Testi”, “Son Yaprak”, “Shakespeare’in Aşıkları”, “444” ve “Yeşil Papağan Limited” oyunlarında oyuncu olarak rol aldı ve reji asistanı olarak görev aldı.

Ayrıca 14-15 Mart 2013’de düzenlenen “IFASC- Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencileri-Uluslararası Sanat ve Gençlik” Kongresi’nde Organizasyon Komitesi Başkanlığı yaptı. Lisans eğitimi sırasında stajını Moda’daki Oyun Atölyesi’nde Haluk Bilginer’in yanında tamamlayan Ünal, 14-22 Nisan 2014 tarihleri arasında düzenlenen Gaziantep Üniversitesi Üniversitelerarası 6. Tiyatro Festivali’nde hem oyuncu hem de yönetmen olarak sahnelediği Yiğit Sertdemir’in “444” adlı oyunu ile başarı plaketine layık görüldü. 2012-2014 yılları arasında ise Çağdaş Yaratıcı Drama Derneği İstanbul Şubesi’nde “Yaratıcı Drama Eğitmenliği Programı”nda 4 kur eğitimini başarıyla tamamladı. 1998 yılında “İkinci Bahar” dizisinde rol aldı ve 2011 yılında Kanal D’de yayınlanan “Kanıt Dizisi-43. bölüm”de “Fatma” karakterini canlandırdı.“Sözcü Magazin”de Tiyatro Eleştirmeni olarak yazılar yazdı. 2012 yılında “Pişti” ve 2015 yılında “Detoks” isimli kısa filmlerde rol aldı. 2014-2015 yılları arasında Devlet Tiyatrosu’nda ilk defa sahnelenen Scott Key Fitzgerald’ın “Muhteşem Gatsby” oyununda yönetmen Faik Ertener’in tek Reji Asistanı ve aynı zamanda dansçı-oyuncu olarak çalışan Ünal, 2015 yılından beri İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Tiyatro Yönetmenliği Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

Other Teacher

 • Eda İnal

  Eda İnal

  Teach: TİYATRO ,YOGA
  1978 İstanbul’da doğdu. 2002 yılında İTÜ Jeofizik Mühendisliği’nden mezun olduktan...
 • Müge Ünal

  Müge Ünal

  Teach: TİYATRO
  1985 yılı İstanbul doğumlu Müge Ünal, tiyatroya Kara Tiyatro’da çocuk oyununda...